خرید ادکلن مردانه: راهنمای جامع و معرفی بهترین ادکلن های مردانه دنیا (در سال 99)

0
1687
خرید ادکلن مردانه

خرید یک عطر مناسب، چه مردانه و چه زنانه یکی از انتخاب های اساسی در استایل شما و اثرگذاری شخصیت تان می باشد. اگر به دنبال یک ادکلن خوب هستید، با ما همراه باشید تا هم راز و رمز خرید یک ادکلن خوب را با شما در میان بگذاریم و هم چند نمونه از بهترین و پرفروش ترین عطرهای و ادکلن مردانه را معرفی کنیم.

محتوا پنهان
خرید ادکلن مردانه

ویژگی یک ادکلن خوب:

 • خط بوی مناسب
 • ماندگاری بالا
 • سازگاری با پوست
 • بدنه مناسب و با کیفیت

در انتخاب یک ادکلن خوب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

زمانی که به دنبال خرید یک عطر یا ادکلن هستید بهتر است علاوه بر خط بو، ماندگاری و شکل ظاهری آن به پارامترهای زیر نیز توجه داشته باشید:

1- عطر انتخابی مناسب با موقعیتی باشد که می خواهید از آن استفاده کنید.

 اگر بخواهیم انتخاب بهتری در انتخاب عطر و ادکلن داشته باشیم بهتر است اول موقعیت استفاده آن را تعیین کنیم. با توجه به موقعیت های رسمی، خانوادگی و دوستانه، روزانه و … می توانید از عطرهای مختلفی استفاده کنید.

خرید ادکلن مردانه

در موقعیت های رسمی، ادکلن های مردانه با بوی تلخ و تند، هم چنین خط بوی بالا مناسب تر هستند. در حالی که برای یک مهمانی خانوادگی یا دوستانه، عطرهای خنک و میوه ای همراه با ماندگاری طولانی اولویت بالاتری دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین عطر و ادکلن های زنانه (معرفی کاملی بر پرفروش ترین عطرهای ارزان قیمت 99)

2- در چه فصل و چه ساعتی از شبانه روز می خواهید استفاده کنید؟

 عطرهای خنک با نت های میوه ای برای فصل تابستان و روزهای گرم و مرطوب بهتر هستند و باعث ایجاد حس نشاط می گردند. در حالی که برای روزهای سرد زمستانی، استفاده از رایحه های گرم و تلخ مانند عطرهایی با نت پایانی چوب گزینه های بهتری به نظر می رسند. هم چنین عطرهای خنک تر، برای استفاده در روز و عطرهای گرم برای استفاده در شب مناسب می باشند.

خرید ادکلن مردانه

3- در چه سنی قرار دارید؟ عطر و ادکلن هم جزوی از شخصیت و استایل شما می باشد.

همان طور که پوشیدن هر نوع لباسی در هر سنی ممکن نیست، بعضی از عطرها و ادکلن ها نیز اینگونه هستند. عطرهای میوه ای و خنک بیشتر حس شادابی با خود دارند. به همین دلیل برای استفاده در مردان جوان تر مناسب تر است.

هر چه سن افزایش پیدا می کند بهتر است از عطرهای تند و تلخ تر استفاده کنید که نشان از یک شخصیت باثبات و با تجربه دارد.

4- نوع پوست تان چگونه است؟

در پوست های چرب و مرطوب، هر عطری بر روی پوست شما به راحتی می نشیند و نت های خود را به خوبی نشان می دهد. اما در عین حال ممکن است چربی پوست در نت های عطر تغییر ایجاد کند که لازم است به آن توجه کنید.

خرید ادکلن مردانه

در مورد پوست هایی با چربی و رطوبت بالا، استفاده از از ادکلن های مردانه با نت های میوه ای ، ملایم و خنک توصیه می شود. اما در مورد پوست های خشک، چون چربی و رطوبت کم تری دارد ادکلن شما ممکن است نتواند خود را به خوبی نشان دهد.

به همین دلیل لازم است از عطرهای قوی تری استفاده کنید. عطرهای تند و تلخ برای این افراد گزینه های مناسب تری می باشد.

5- اودکلن، پرفیوم، ادوپرفیوم، ادو تویلت یا اوفرش؟

اگر به دنبال خرید یک عطر باشید احتمالا بسیاری از این کلمات باید به گوش ما خورده باشد. در فرهنگ عامیانه به همه این عطر یا ادکلن گفته می شود. در حالی که هر کدام از مدل ها و برندها ممکن است به دسته متفاوتی از عطرها تعلق داشته باشند.

ادکلن مردانه

هر کدام از این کلمات نشان دهنده میزان ترکیب یک عطر خالص با الکل می باشد. عطرهای خالص ممکن است رایحه خوشایندی نداشته باشد و هم چنین باعث آسیب رسانی به پوست بدن شود. به همین دلیل آن را به الکل مخلوط می کنند.

درصد ترکیب این دو می تواند باعث ماندگاری و پخش بوی مختلف شود. عطرهایی با درصد بالای عصاره روغنی ماندگاری بالاتر و عطرهایی با درصد بالاتر الکل، خط بوی مناسب تری دارند.

البته ممکن است بعضی از برندها، برای رقیق کردن عطر خود بعضی از نت ها ( مانند عصاره چوب) را حذف و با نت دیگری  (مانند روغن گل ها و  مرکبات) جایگزین کنند.

درصد ترکیبات  عطر و الکل هر یک از دسته هایی که گفتیم به صورت زیر می باشد:

 • پرفیوم: بین 20 تا 40 درصد دارای عصاره روغنی عطر (گران ترین نوع عطرهای موجود در بازار)
 • ادپرفیوم: 15 الی 20 درصد حاوی عصاره روغنی ( رایج ترین نوع عطرهای پرفروش موجود  در بازار)
 • ادوتویلت: غلظت 5 الی 15 درصدی از عصاره روغنی عطر
 • ادکلن:  2 تا 4 درصد دارای عصاره عطر
 • اوفرش: غلظت 1 تا 3 درصد عصاره عطر و مابقی ترکیب روغن با آب (بیشتر در محصولاتی مانند افتر شیو ها کاربرد دارند)

انتخاب بهترین عطر مردانه با کمک نت های آن

زمانی که می خواهیم رایحه یک عطر یا ادکلن را توصیف کنیم به سراغ نت های آن می رویم. با کمک شناخت نت های تشکیل دهنده یک عطر می توانیم انتخاب مناسب تری داشته باشیم.

ادکلن

این شناخت هم برای خرید حضوری به دردمان می خورد ( می توانید به فروشنده بگویید که به چه نوع بوهایی علاقه مند هستید تا از همان ابتدا پیشنهادهای نزدیک تری به شما بدهد) و هم در خرید آنلاین و غیر حضوری تصور درست تری از رایحه آن به شما می دهد.

به طور کلی 3 نوع نت اصلی در عطرها وجود دارد:

 1. نت آغازین: نت های آغازین یک عطر یا ادکلن اولین بویی است که پس از اسپری کردن آن به مشام شما می رسد.
 2. نت های میانی: پس از گذشت چندین دقیقه خودشان را نشان می دهند و واسطه ای بین نت های آغازین و پایانی هستند.
 3. نت های پایه یا پایانی، چیزی که در نهایت پس از گذشت حدود 30 دقیقه به مشام شما می رسد، نت پایه یا پایانی آن ادکلن می باشد. میزان ماندگاری، خط بو و رایحه کلی یک عطر با کمک این نت فهیمده می شود.

رایحه های مختلف به کار برده شده در ادکلن مردانه

یکی دیگر از مواردی که می تواند به تصور درست ما از بوی کلی یک ادکلن بینجامد، نوع رایحه های به کار رفته در آن است. معروف ترین و پرکاربردترین رایحه ها در ساخت عطرها :

 1. رایحه میوه ها، سبزیجات و مغزها ( مانند رایحه آلو، هلو، فندق، بادام و …)
 2. رایحه مرکبات ( مانند رایحه گریپ فروت، پرتقال، نارنج و… )
 3. رایحه گل ها ( مانند فرزیا، بنفشه، سنبل، نرگس و …)
 4. سبزی ها، گیاهان و خزه ها ( مانند برگ درخت انجیر، چای سبز و …)
 5. رایحه ادویه جات (مانند دارچین، زعفران)
 6. رایحه شیرینی جات و خوراکی ها ( مانند وانیل، قهوه، شکلات و …)
 7. رایحه چوب ها و قارچ ها  ( مانند چوب معطر رز، چوب عود و …)
 8. رزین ها و موم ها ( بیش تر از صمغ درختان حاصل می شود و ترکیب خوبی با رایحه های چوبی می سازد)
 9. مشک، عنبر و رایحه های حیوانی
 10. 10-   عطر گل های سفید
رایحه در ادکلن مردانه

با توجه به  رایحه و نت های عطرهایی که تا به حال دوست داشته اید می توانید به یک شناخت خوب از سلیقه خودتان و درک رایحه یک عطر ( با خواندن نت های آن) به دست بیاورید.

معرفی بهترین و پرفروش ترین ادکلن های مردانه در جهان

زمانی که در انتخاب یک محصول مردد هستید همیشه انتخاب گزینه های پرفروش و پرطرفدار ، خرید های مطمئن تر و کم ریسک تری هستند. به خصوص در دنیای عطر و ادکلن که پیدا کردن یک ادکلن خوب با ماندگاری بالا و رایحه خوب، کار کمی دشواری است.

پس برای این که راحت تر انتخاب کنید بهتر است به سراغ گزینه های پرفروش بروید که امتحان خود را به خوبی پس داده اند.

1- ادوتویلت مردانه هرمس مدل Terre De Hermes

ادو تویلت مردانه هرمس مدل Terre De Hermes حجم 100 میلی لیتر

اگر به دنبال یک ادکلن هستید که پس از زدن آن، همه اسم ش را می پرسند بی درنگ این ادکلن مردانه یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست.

برند هرمس یکی از معتبرین شرکت های فرانسوی در زمینه تولید عطر می باشد. عطر Terre De Hermesدر سال 2014 توسط این شرکت به بازار عرضه شود و توانست طرفداران زیادی برای خود پیدا کند. این ادکلن مردانه با رایحه تند و خنک، انتخاب مناسبی برای مردان پرمشغله در فضای شهری می باشد.

ادو تویلت مردانه هرمس مدل Terre De Hermes حجم 100 میلی لیتر
خرید محصول از دیجی کالا
https://affstat.adro.co/click/4d85f44d-4be2-4145-8f15-6966d7985693

نت های آغازین این ادکلن مردانه به سرعت خود را با عطر پرتقال و گریپ فروت به شما نشان می دهد. پس از گذشت چندین دقیقه رایحه فلفل سیاه و گل شمعدانی موجود در نت میانی به مشام شما می رسد. اگر حدود نیم ساعت صبر کنید عطرهای گیاه پاتچولی، سدر و علف ویتور در نت پایانی را حس خواهید کرد.

2- ادوتویلت مردانه لالیک مدل Ence Noire

ادو تویلت مردانه لالیک مدل Encre Noire حجم 100 میلی لیتر

“سلطنتی”! چیزی که طرفداران  Ence Noire  به این عطر لقب داده اند . این عطر رایحه ای تلخ و گرم دارد و از عصاره گیاهان معطر، خاک و زمین و چوب در آن استفاده شده است. نت آغازین این عطر مردانه چوب درخت سرو، نت میانی علف وتیور و نت پایه مشک و چوب کشمیر  می باشد.

خرید محصول از دیجی کالا

استفاده از ادکلن مردانه Ence Noire در جوانانی که به دنبال هدف های بزرگ و بلندپروازانه هستند بسیار توصیف می شود. القای یک حس پیروزی همراه با اعتماد به نفس بالا، چیزی ست که در روزهای جوانی به آن نیاز خواهید داشت.

3- ادوتویلت مردانه جورجیو آرمانی مدل Armani code

ادو تویلت مردانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code حجم 125 میلی‌ لیتر

اوتویلت جورجیو آرمانی یکی دیگر از ادکلن های مردانه پرفروش در سراسر جهان است. با اینکه در سال 2004 ساخته و بازار عرضه شده و یک ادکلن قدیمی محسوب می شود، اما هنوز هم در صدر عطرهای پرفروش جهان قرار دارد.

ادو تویلت مردانه جورجیو آرمانی مدل Armani Code حجم 125 میلی‌ لیتر
خرید محصول از دیجی کالا

همین کارنامه درخشان نشان از کیفیت عالی و بوی خاص آن دارد. آرمانی کد دارای بوی شرقی، تلخ و گرم می باشد که برای استفاده در فصول سرد و جلسه های رسمی بسیار مناسب است. نت های تشکیل دهنده این ادکلن مردانه پرطرفدار به صورت زیر می باشد:

 • نت آغازین: بوی لیمو و نارنج، ترکیب مرکباتی و شیرین، انرژی دهنده
 • نت های میانی: درخت زیتون، گیاه انیسه و چوب گایاک
 • نت های پایانی: چرم، تنباکو و دانه تونکا

4- ادوتویلت مردانه دیور مدل Fahrenhite Absolute

ادو تویلت مردانه دیور مدل Fahrenheit Absolute حجم 100 میلی لیتر

کسانی که به دنبال رایحه گل، طبعیت در عین تند، شیرین و گرم بودن هستند ادکلن مردانه فارنهایت ابسولوت از بهترین گزینه های موجود برای آن هاست.

این ادکلن در سال 2009، به مناسبت 21 سال تولید عطر فارنهایت، توسط کمپانی دیور به بازار راهی شد. فارنهایت ابسولوت دیور، نسبت به نسخه قبلی خود دارای عطر تندتر با حال و هوای اسموکی بیشتر است.

ادو تویلت مردانه دیور مدل Fahrenheit Absolute حجم 100 میلی لیتر
خرید محصول از دیجی کالا

نت های عمده در این ادکلن مردانه بخار معطر، صمغ بنزویین، چوب عود ( آگار) و گل بنفشه می باشد که در اولین لحظات پس از اسپری کردن شما را مجذوب خود خواهد کرد.

5- پرفیوم مردانه پاکو ربان مدل 1Million Absolutely

پرفیوم مردانه پاکو رابان مدل 1Million Absolutely Gold حجم 100 میلی لیتر
خرید محصول از دیجی کالا

نام، ظاهر و بوی این عطر کاملا مناسب مردانی ست که به دنبال قدرت و بیان آن هستند. ادکلن مردانه Million Absolutely Gold در سال 2012 توسط کمپانی پاکو رابان به دنیا معرفی شد و در زمره یکی از بهترین عطرهای مردانه دنیا قرار گرفت.

در میان عطرهای پرفروش و مشهور دنیا، Million Absolutely Gold کمتر در ایران توسط آقایان استفاده می شود. پس در هنگام استفاده می توانید از بوی خاص و ناآشنای آن کاملا لذت ببرید.

نت های تشکیل دهنده ادکلن مردانه Million Absolutely Gold:

 • نت آغازین: پرتقال ماندارین تجلی کننده بوی شیرین مرکبات و ایجاد طراوت و نشاط
 • نت میانی: ترکیبی از گل های مختلف و ایجاد انرژی مثبت
 • نت پایانی: رایحه تند و اسموکی چرم با ایجاد احساس انرژی، هیجان و اعتماد به نفس

این ادکلن محبوب مردانه با رایحه شیرین، تند، گرم از ترکیب عطرهای خوراکی، طبیعت و گل های مختلف یک انتخاب ویژه به خصوص در روزهای پاییزی و زمستانی یا جلسات رسمی می باشد.

6- ادوپرفیوم مردانه کرید مدل Aventus

ادو پرفیوم مردانه کرید مدل Aventus حجم 120 میلی لیتر

رایحه تلخ و خنک بی نظیر این عطر که از ترکیبات چوب، مرکبات، خاک و زمین، اسموکی، گیاهان معطر و گل ها به وجود آمده است در میان عطرهای پرفروش مردانه کم تر پیدا می شود.

ادو پرفیوم مردانه کرید مدل Aventus حجم 120 میلی لیتر

این ادکلن مردانه معروف در سال 2010 توسط برند معروف فرانسوی Creed به مناسبت بزرگداشت 250 سالگرد شروع به کار خود معرفی شد. این سابقه طولانی در زمینه تولید عطر، خودش کیفیت و خاص بودن این ادکلن مردانه را تضمین می کند.

 • نت آغازین: رایحه نارنج، انگور سیاه، آناناس و سیب
 • نت های میانی: گیاه پاتچولی،  گل رز و یاسمین
 • نت پایانی: مشک، اوک موس، عنبر و وانیل
خرید محصول از دیجی کالا

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید