خرید پیراهن مردانه:چه نکات مهم را هنگام خرید پیراهن مردانه رعایت کنیم؟

0
1235
خرید پیراهن مردانه

یکی از پر کاربرد ترین لباس های مردانه که در میان بسیاری از آقایان کاربرد همیشگی و روزانه دارد، پیراهن مردانه است .این نوع لباس از جهت جنس،نوع یقه، نوع برش و … دارای انواع گوناگونی می باشد.

در این بخش نکاتی در مورد استفاده صحیح انواع پیراهن ها(اسپرت و کلاسیک) با مدل های مختلف (از نظر طرح و برش) و تناسب آنها با اندام های گوناگون بیان می شود.

نکات کلی در انتخاب پیراهن مردانه

پیراهن رسمی


1- اگر در یک موقعیت رسمی قرار دارید،بهتر است از پیراهن های رسمی(خصوصا پیراهن های آستین بلند) استفاده کنید.

پیراهن رسمی مردانه گیوا مدل 087
خرید محصول از دیجی کالا

2- در موقعیت های رسمی بیش از یک دکمه از پیراهنتان را باز نگذارید.

3- از پوشیدن پیراهن رسمی چروک خودداری کنید.

4- پیراهن های رسمی حتما باید دارای خط اتو باشند.

5- پیراهن های رسمی را نباید روی شلوار انداخت بلکه باید داخل شلوار قرار گیرد.

خرید پیراهن مردانه

6- در صورتی که قصد دارید کت خود را بدون کروات بپوشید، حتما از مناسب بودن یقه پیراهنتان در زیر یقه کت مطمئن شوید.

7- اگر کت یا کت و شلوار تان طرح دار است سعی کنید، پیراهنتان را ساده انتخاب کنید.

8- اگر کت یا کت و شلوارتان راه راه است و قصد پوشیدن پیراهن راه راه را نیز دارید، می‌بایست اندازه و فاصله بین خطوط پیراهن و کت و شلوارتان متفاوت باشد.

شاید دوست داشتید باشد که بیشتر بخوانید: راهنمایی انتخاب و ست کردن شلوار مردانه

9- برای ست کردن کت و شلوارهای تیره مثل(مشکی،سرمخ ای،زغالی) از هر رنگ پیراهنی می‌توانید استفاده کنید.

10- بستن دکمه آستین پیراهن بر سنگینی و وقار شما می افزاید.

پیراهن رسمی مردانه گیوا مدل 082
خرید محصول از دیجی کالا

پیراهن مردانه های اسپرت

1- اگر جثه شما ریز و اندامتان متناسب است پیراهن های راسته بپوشید در غیر این صورت پوشیدن این نوع پیراهن به شما توصیه نمی شود.

2- پیراهن های اسپرت را میتوان هم روی شلوار و هم داخل شلوار استفاده کرد.

3- پیراهن های اسپرت را بیشتر با شلوار کتان و جین ست کنید.

انواع مختلف پیراهن مردانه

1- پیراهنی را به تن کنید که دقیقا سایز شما باشد، پیراهنی که سرشانه افتاده دارد و با قرار گرفتن داخل شلوار پف زیاد می کند، مناسب شما نیست.


2- هنگامی که زیر پیراهن می‌پوشید ،سعی کنید که از زیر لباس شما معلوم نشود زیرا علاوه بر اینکه زیبا نیست،شخصیت شما را نیز زیر سوال می برد.


3- سعی کنید کراوات را با پیراهن های رسمی استفاده کنید زیرا این پیراهن ها، دور گردن شما را میگرد و مناسب کراوات هستند.(استفاده از کراوات با پیراهن های اسپرت بلامانع است)

۴.چنانچه در یک موقعیت رسمی قرار ندارید،می توانید بالاترین دکمه پیراهنتان را باز بگذارید.

۵.هرگز از تا زدن آستین پیراهنتان نترسید،چراکه با تا زدن آستین هیچ مشکلی در نحوه پوشش شما به وجود نخواهد آمد حتی با این کار طرح جدیدی در پوشش خود به وجود می آورید.

۶.چنانچه پیراهن شما از مدل پیراهن های یقه دکمه دار است هیچگاه هنگام پوشیدن دکمه های ان را باز نگذارید.

7- نکته مهمی که باید در مورد پیراهن های راه راه (دیپلمات) در نظر بگیرید این است که به هم تراز بودن راه های پارچه در جهات مختلف مطمئن باشید.به طور کلی طراحی اینگونه پیراهن هاباید به شکلی باشد که راه های پارچه در جهات مختلف با یکریگر همخوانی داشته باشند.

8- پیراهن آستین کوتاه،زیبایی پیراهن های کلاسیک آستین بلند را ندارند،ولی راحتی آنها به جذابیتشان کمک کرده است و استفاده از این نوع پیراهن با هر اندامی که هستید به شما توصیه می‌شود.

9- در گذشته پیراهن های آستین کوتاه را دقیقا با همان الگوی پیراهن های آستین بلند تهیه میکردند،ولی امروزه طراحان لباس تغییراتی را در برش این نوع پیراهن ها اعمال کرده اند تا علاوه بر زیبایی بیشتر،برای فصل تابستان مناسب تر گردند.

10- ست کردن کراوات با پیراهن های طرح راه راه یا شطرنجی کار دشواری است،لذا در انتخاب این مدل پیراهن ها بیشتر دقت کنید.

خرید پیراهن مردانه

11- اگر قصد آن را دارید که کاملا کلاسیک باشید،به شما پیشنهاد می‌شود پیراهن هایی به رنگ سفید یا آبی کم رنگ به همراه یک کراوات شیک به تن کنید.

12- به شما توصیه می‌شود برای رفتن به یک مصاحبه شغلی،از یک پیراهن با رنگ سفید یا به اصطلاح رنگ های محافظه کارانه،استفاده نمائید.

13- اگر پیراهن شما ساده باشد،میتوانید آن را با هر کراواتی ست کنید.

14 سر آستین پیراهن شما همواره باید مرتب باشد.

15- سایزبندی های موجود برای پیراهن براساس استاندارد های مختلف در جدول زیر آورده شده است، به شما پیشنهاد میشود سایز خود را با استاندارد های مختلف به خاطر داشته باشید.

پیراهن مردانه مدل L-BR
خرید محصول از دیجی کالا
خرید محصول از دیجی کالا
پیراهن مردانه پازو کد L-B
خرید محصول از دیجی کالا
آمریکا،کانادا،بریتانیااروپا،ژاپن
3614
371/2(14)
3815
391/2(15)
4016
411/2(16)
4217
431/2(17)
سایز ها نسبت به هم

انتخاب پیراهن مردانه با توجه به اندام

1- اگر شکم بزرگی دارید یا استخوان بندی تان درشت است به شما توصیه میشود که به جای استفاده از پیراهن های چهارخانه با راه های افقی از پیراهن های ساده استفاده کنید.

2- افراد چاق و درشت هیکل معتقدند که نباید از رنگ های روشن و زنده استفاده کنند، در حالی که این اعتقاد صحیحی نیست، به این افراد پیشنهاد میشود که از پیراهن هایی با رنگ های مختلف(به غیر از مشکی و رنگ های تیره) استفاده کنند.با وجود اینکه رنگ اای روشن، آنها را درشت تر نشان میدهد، ولی زیبایی آنها بر معایبشان غلبه می‌کند.

همچنین بخوانید: خرید ادکلن مردانه: راهنمای جامع و معرفی بهترین ادکلن های مردانه دنیا (در سال 99)

3- اگر اندام درشتی دارید از پوشیدن پیراهن هایی با طرح های بزرگ خودداری کنید،زیرا این نوع طرح ها توجه اطرافیان را به سمت بالا تنه شما معطوف می‌کند،خصوصا اگر شکم بزرگی داشته باشید، اصلا خوشایند نیست.لباس هایی با طرح ریز که دور از هم قرار گرفته باشند برای شما متاسب تر است.

خرید پیراهن مردانه

4- مردانی که بالا تنه چاق و دزشت دارند،برای اینکه در قصل زمستان گرم بمانند، میتوانند از ترکیب یک پیراهن و ژاکت یقه هفت استفاده کنند.

5- به طور معمول افراد چاق قادر نخواهند بود که بالاترین دکمه پیراهنشان را ببندند، این افراد با بستن دکمه بالای پیراهنشان معذب هستند. بنابراین می‌توانند از یکسری بسط دهنده های دکمه(button extender) که سایز یقه پیراهن را حدود نصف سایز افزایش می دهند استفاده کنند. البته این گیره های کوچک زمانی که از کراوات استفاده می‌شود، کاربرد دارند تا زیر کراوات پنهان شود.

6- اگر لاغر اندام و قدبلند هستید، حتما پیراهن های سایز خود را بپوشید، پیراهن های گشاد و آزاد دور شما موج میخورد و اصلا مناسب نیست.همچنین پیراهن های چسبان هم مناسب شما نیست، زیرا لاغری تان را چندین برابر نشان خواهد داد.

به این نکته هم توجه کنید که : محبوب ترین کفش های مردانه اسپرت 99 در ایران را بخرید

7- برای لاغرتر نشان دادن باید پیراهن هایی با راه های عمودی و خطوط نازک بر تن کنید.(خطوط ضخیم تر با فاصله زیاد همچنین خطوط افقی، باعث افزایش حجم می‌شود)

8- پارچه های براق با تراکم بالا، باعث افزایش چاقی می‌شود لذا پوشیدن پیراهن های پنبه ای ظریف برای افراد چاق مناسب تر می‌باشند.
۹.هماهنگ کردن رنگ کت (ژاکت،ژیله،پلیور) با رنگ پیراهن، یکی از راه های لاغرتر جلوه دادن اندام است.

9- .پیراهن های با یقه معمولی فرد را لاغر تر نشان میدهد، لذا افرادی که دارای صورت گردی هستند نباید پیراهن های بدون یقه به تن کنند.

10- اگر اندام و بالاتنه لاغری دارید هنگام خرید لباس به یقه آن توجه کنیدو پیراهنی بخرید که یقه پهنی داشته باشد، زیرا موجب میشود که بالا تنه و سینه شما پهن تر دیده شود.

پیراهن مردانه زی مدل 153119780
خرید محصول از دیجی کالا

انتخاب پیراهن با توجه به سایز

1- نحوه اندازه گرفتن سایز دور گردن به این صورت است که شما می‌توانید دور گردن خود را در قسمتی که معمولا دکمه یقه پیراهنتان را میبندید.(این قسمت زیر برآمدگی گلو قرار دارد) و با قراردادن یک انگشت (انگشت اشاره) بین نوار متر و گردن خود را اندازه گیری کنید.

2- نحوه اندازه گرفتن سایز آستین به این صورت است که دست خود را به صورت معمولی کنار بدنتان قرار دهید.در این حالت، یک نفر با نوار متر دقیقا از نیمه پشت گردن تا کتف و از کتف تا مچ دست را اندازه گرفته و سایز آستین شمارا تعیین می‌کند.

3- زمانی که به سایز روی پیراهن نگاه میکنید اولین شماره ای که روی آن درج گردیده مربوط به سایز گردن و دومین شماره مربوط به اندازه و سایز آستین میباشد،به عنوان مثال روی برچسب سایز یک پیراهن(اعداد به این صورت درج گردیده اند(۳۳-۱۵)، این به معنی آن است که این پیراهن برای افراد با دور گردن ۱۵ اینچ و بلندی دست ۳۳ اینچ مناسب است.

پیراهن مردانه کد S20-2
خرید محصول از دیجی کالا

4- در صورتی که اندازه های گردن شما بین دو عدد بود، میباست عدد بزرگتر را برای خود در نظر بگیرید.امروزه تولیدکنندگان پیراهن برای رفع مشکل افرادی که بین دو سایز هستند یک میانگین سایز در تولیدات خود در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال (۱۶ ۱/۲-۱۶)
بیانگر ان است که پیراهن برای شخصی که دور گردنشان بین ۱۶ تا 161/2 است مناسب است.

5- بلندی آستین پیراهن شما باید در حدی باشد، زمانی که دست خود را از قسمت آرنج تا میکنید مچ آستین شما از مچ دستتان بالاتر نیاید.

6- تعیین سایز گردن و قد آستین برلی انتخاب پیراهن متاسب اندام، با توجه به حدول زیر ساده تر خواهد بود.

سایز بندیسایز گردناندازه بلندی قد آستین
SMALL14 – 1/2(14)32-33
MEDIUM15 – 1/2(15)32-33
LARGE16 – 1/2(16)34-35
X-LARGE17 – 1/2(17)34-35
XX-LARGE18 – 1/2(18)35-36

7- در برخی از پیراهن های آستین بلند، دو سایز برای قد آستین روی پیراهن خورده است.ایم دو شماره بیانگر آن است که دو نفر با قد آستین مختلف، قادر به استفاده از یک پیراهن میباشند.به عنوان مثال سایز -۱۷/۳۴۳۵ مناسب افرادی است کهدسایز پیراهنشان ۱۷ بوده و قد آستین شان ۳۴ و یا ۳۵ است.

خرید پیراهن مردانه

8- نوع دیگری از سایز بندی که یسیار مرسوم میباشد سایز بندی بر اساسsmall s , medium m , large l , extra large l, extra extra large xxl و … مباشد.موضوع قابل نوجه در مورد این نوع سایز بندی تنوعی است که تولیدگنندگان مختلف پوشاک در برش های خود در نظر میگیرند.یعنی هر تولید کننده، استاندارد خاصی را جهت برش پیراهن هایشان دارند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید