راهنمای خرید پیراهن مجلسی زنانه؛ نکاتی که دانستنش از نداستنش بهتر است!

0
2584
راهنمای خرید پیراهن مجلسی زنانه
راهنمای خرید پیراهن مجلسی زنانه

بسیاری از خانم ها و دختر خانم ها از چندین هفته مانده به یک مهمانی رسمی دغدغه انتخاب لباس برای آن شب بخصوص را دارند. لذا سعی برآن شده با راهنمایی های مفید به شما در انتخاب بهترین پیراهن مجلسی زنانه یاری داده شود. 

انتخاب یک لباس شب، کار ساده و راحتی نیست بلکه به ظاهر و فرم بدن شما بستگی دارد. اگر می خواهید در یک مهمانی زیبا ، تک و شگفت انگیز به نظر برسید به توضیحات جالبی که در رابطه با انتخاب رنگ، مدل و همچنین ظاهرتان ارائه شده است توجه کنید. 

نکات کلی در انتخاب پیراهن های مجلسی

1- به طور کلی پیراهن مجلسی مشکی از پرطرفدارترین پیراهن های مورد استفاده خانم ها در سراسر دنیاست. چرا که این رنگ پیراهن برای هر نوع رنگ پوست، مو، چشم و اندام مناسب بوده و در عین حال برای یک مهمانی شب کاملا ایده آل است. 

2- سایز بندی های موجود بر اساس استاندارد کشورهای مختلف به شرح زیر است. با استفاده از این جدول می توانید سایزبندی کشورهای مختلف را به هم تبدیل کنید. همچنین سایز خود را براساس استانداردهای مختلف کشورها به خاطر بسپارید. 

سایزبندی کشورهای مختلف

مشاهده پر فروش ترین پیراهن های مجلسی این جا کلیک کنید

3- برای سایز بندی های ارائه شده در جدول بالا می توانید از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایزبندی بریتانیایی:

اگر شما می خواهید سایز آمریکایی را به سایز انگلیسی تبدیل کنید باید عدد 2 را به سایز کانادایی یا آمریکایی اضافه کنید. سایز 2 در آمریکا و کانادا برابر سایز 4 در بریتانیا است، سایز6 آمریکایی با 8 و سایز 8 با 10 بریتانیایی و… برابر است. 

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایزبندی فرانسوی، اروپایی:

هنگامی که قصد دارید سایز آمریکایی به سایز فرانسوی تبدیل کنید. باید عدد 30 را به سایز آمریکایی / کانادایی اضافه کنید، به طوری ساز 2 آمریکایی با سایز 32 فرانسوی، 4 با 34 و 6 آمریکایی با 36 فرانسوی و… برابری دارد. 

سایزبندی اکثر لباس ها در ایران طبق استاندارد اروپایی است. یعنی اگر سایز 42 هستید در سیستم آمریکایی شما 12 است. 

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایز بندی ایتالیایی: 

برای تبدیل به سایز آلمانی باید عدد 28 را به سایز آمریکایی، کانادایی اضافه کنید. سایز 2 آمریکایی با سایز 30 آلمانی و یا سایز 14 با سایز 42 مساوی است. 

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایزبندی ایتالیایی:

برای تعیین سایز ایتالیایی باید عدد 34 را به سایز آمریکایی، کانادایی اضافه کنید. سایز 2 آمریکایی مساوی 36 و 4 مساوی 38 ایتالیایی است. 

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایزبندی استرالیایی: 

سایزبندی استرالیایی با اضافه کردن عدد 4 به سایزبندی آمریکایی، کانادایی به دست می آید. سایز 2 با سایز 6 و سایز 10 با سایز 14 استرالیایی برابر است. 

دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایزبندی ژاپنی: 

برای بدست آوردن سایز ژاپنی باید سایز آمریکایی را با عدد 3 جمع کنید. در این صورت سایز 2 آمریکایی به عدد 5 ژاپنی و 4 به 7 ژاپنی تبدیل می شود. 

انتخاب پیراهن مجلسی با توجه به اندام زنان
انتخاب پیراهن مجلسی با توجه به اندام زنان

انتخاب پیراهن مجلسی با توجه به اندام زنان

خانم های با بالا تنه درشت

مناسب

1- اگر سینه های بزرگ و ران های کوچکی دارید، پیراهن رکابی بدون آستین (بند دار) بپوشید.

2- پیراهن های با یقه هفت باز انتخاب کنید تا سینه های شما کوچکتر به نظر برسند. 

3- اگر شانه های پهنی دارید از پیراهن های تک شانه انتخاب کنید. 

4- پارچه های پیراهن خیلی جذب یا شل یا خیلی خشک و شق و رق نباشد، بلکه باید به خوبی روی بدن قرار بگیرد.

5- اگر کمر پهنی دارید می توانید با بالا بردن یا پایین آوردن یا حذف خط کمر پیراهن کمر پهن تان را بپوشانید. 

6- اگر قسمت میانی بدن شما بزرگ است، آستین بلند توجه را از قسمت میانی به قسمت بالا جذب می کند. 

7- پیراهنی با کمر افتاده روی استخوان ران یا پیراهن گشاد و آزاد بدون کمر هم برای چنین اندامی مناسب است. 

8- اگر شانه های پهنی دارید، به دنبال جزییاتی باشید که بین شانه های پهن و پایین تنه شما تعادل برقرار کند. مثل یک حاشیه رنگی پهن پایین دامن پیراهن.

9- اگر بالاتنه درشتی دارید می توانید یک پیراهن چسبان آستین حلقه ای رنگ تیره و تک رنگ بپوشید. 

10- پیراهن های دکلته اندام شما را بسیار زیبا نشان می دهد. 

پیراهن زنانه طرح دکلته کد 294111202 رنگ مشکی
برای مشاهده محصول بر روی عکس ضربه بزنید

پیراهن هایی را انتخاب کنید که بالا تنه و پایین تنه آنها یک رنگ باشند. اگر بالاتنه و پایین تنه شما رنگ متفاوت داشته باشد. چاق تر به نظر می رسید. 

11- پارچه هایی که راه راه های عمودی یا خطوط بافت عمودی دارند را برای پیراهن انتخاب کنید. این کار موجب می شود که اندام شما در نظر بیننده کشیده تر و بلندتر به نظر برسد.

نامناسب برای انتخاب پیراهن زنانه مجلسی

1- از پوشیدن پیراهن هایی با یقه تزیین و کار شده یا جلو سینه تزیین شده خودداری کنید. 

2- اگر شانه های پهنی دارید پیراهن هایی که آستین پف کرده و خجمی دارند، انتخاب نکنید. 

3- از پوشیدن پیراهن هایی که بالاتنه گشادی دارند پرهیز کنید. چرا که این مدل باعث افزایش حجم بالاتنه شما در نظر اطرافیان خواهد شد.

4- پارچه هایی با طرح برجسته و زمخت را انتخاب کنید. 

5- از پوشیدن پارچه هایی با نقش و نگار شلوغ خودداری کنید. 

6- برای اینکه لاغرتر به نظر برسید، در انتخاب نوع پارچه لباس دقت کنید. از پارچه هایی مانند پشمی، بافتنی و چرمی که چز پارچه های سنگین به شما می روند.، انتخاب نکنید. زیرا شما را سنگین وزن تر نشان می دهند. برعکس پارجه های سبک وزن مانند کتان و نخ شما را لاغرتر نشان می دهند. 

پیراهن مجلسی زنانه برای زنان بالاتنه بزرگ

خانم های با شکم بزرگ

مناسب

1- پیراهن های مدل Empire را انتخاب کنید. زیرا بالاتنه کوتاهی دارد و خط کمر آن بالا وزیر سینه است. این مدل پیراهن در حالی که انحنای شکم شما را می پوشاند، باعث برجستگی بیشتر سینه می شود. 

2- از پیراهن هایی با پارچه چین دار و چروک استفاده کنید. زیرا هیچ کس نمی تواند تشخیص دهد که این چین را شکم شما ایجاد کرده یا پارچه لباس آن را به وجود آورده است.

نامناسب

1- از پوشیدن پیراهن هایی از جنس پارچه های براق مثل ابریشم، خودداری کنید. زیرا شما را چاق تر نشان می دهد.

2- لباس های خیلی چسبان مناسب اندام شما نخواهد بود. 

3- از پوشیدن پیراهن های آستین کوتاه تنگ خودداری کنید. مدلهای تونیک و بلندتر و کمی جادار و آزاد برای شما مناسب است. 

4- کمر باعث جمع شدگی و چین در قسمت شکم می شود. دور شکم را بزرگتر از آنچه هست، نشان میدهد. بنابراین از پوشیدن پیراهن های کمردار خودداری کنید. 

خانم های با بالاتنه ریز

مناسب 

1- از پیراهن های یقه گرد استفاده کنید، زیرا سینه های شما را بزرگتر جلوه می دهد. 

2- اگر شانه های باریک و کوچکی دارید، پیراهن های آستین حلقه ای برای شما مناسب است. 

3- اگر شانه های باریکی دارید، پیراهن هایی را که شانه صاف یا مدل دار و پف دار هستند، انتخاب کنید.

نامناسب

1- پیراهن دو تکه با کمر بالا مدل جالب و زیبایی برای خانم های با سینه کوچک به مشار می رود. خصوصا اگر قسمت سینه و بالاتنه لباس قلاب دوزی، مروارید دوزی یا تزیینات مشابهی داشته باشد. زیر سینه ها را بزرگتر نشان می دهد. 

پیراهن زنانه کد Ir-953
برای دیدن محصول بر روی تصویر ضربه بزنید

2- برای خانمهایی که سینه های زیر و اندام کوچکی دارند پیراهن های نسبتا کوتاه (تا روی زانو) با یقه گرد مناسب است. 

خانم های با پایین تنه درشت

پیراهن زنانه اسمارامدل Esm 56

مناسب

پیراهن هایی انتخاب کنید که خط کمر آنها بالاتر یا پایین تر از کمر قرار گرفته است. 

پیراهن هایی که در قسمت بالاتنه و یقه تزیینات خاص داته باشد به شما توصیه می شود. 

پیراهن های تک شانه برای اندام شما مناسب است. 

پیراهن هایی که دامن آنها به فرم A-Line است یک انتخاب صحیح برای شما است. 

پیراهن هایی انتخاب کنید که پارچه آن از جنس لطیف و تراکم بافت کمتری داشته باشد.

پیراهن ماکسی

اگر به طور کلی اندام تان درشت است. پیراهن های ماکسی که در قسمت کمر کمی تنگ تر بوده و دقیقا اندازه دور کمر شما باشد را انتخاب کنید. 

از رنگ های روشن و زنده جهت بالاتنه و از رنگ های تیره برای پایین تنه استفاده کنید. 

بهترین روش برای ایجاد تعادل در اندامی که پایین تنه درشت و بزرگی دارند، انتخاب پیراهنی است که بخش پایین بدن را کوچکتر و صاف تر نشان دهد. دامن های چین دار ، ران های بزرگ و درشت شما را می پوشاند. در عین حال کمر را به خوبی نشان می دهد. 

اگر پاهای شما را کاملا بپوشاند، پیراهنی با دامن بلندتر بپوشید تا قسمت بیشتری از پاهای شما را بپوشاند و در نتیجه زیباتر به نظر برسد. 

خانم های با قد کوتاه و اندام ریز

مناسب

برای رفتن به مهمانی ساده انتخاب یک پیراهن قالب تن نمونه بسیار خوبی است. 

در صورتی که قد کوتاهی دارید یک پیراهن کلاسیک مدل Wrap (مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود) مدل بسیار خوبی برای شما است. زیرا یک خط عمودی بر روی اندام شما ایجاد می کند. در نتیجه بلندتر به نظر می رسید.

اگر اندام خود را با رنگ های مختلف به چند بخش تقسیم کنید، مناسب اندام شما نخواهد بود. در مقابل یک پیراهن تک رنگ که از بالا تا پایین یکرنگ باشد، همیشه شیک و مد بوده و برای اندام شما عالی است. پس سعی کنید از پیراهن هایی که تک رنگ هستند استفاده کنید. 

طرح های روی پارچه نباید خیلی بزرگ باشد. طرح های پارچه را با مشت بسته خود مقایسه کنید. اگر این طرحها از اندازه مچ بسته شما کوچکتر بودند مناسب است. اما اگر بزرگتر از این اندازه بودند اندام کوچک شما را در خود غرق می کند و برای شما مدل خوبی نیست. 

مدل پیراهن هایی که کمر Empire دارند. یعنی پیراهن هایی که خط سینه بالایی با بالاتنه خیلی کوتاهی دارند برای خانم های کوتاه قد مناسب است. زیرا اندام آنها را از طرف سینه به سمت پایین و پاها بلندتر نشان می دهد و باعث افزایش تمرکز در قسمت سینه می شود. 

اگر شما اندام بسیاری لاغری دارید و بدنتان برجستگی و انحناهای طبیعی ندارد، می توانید با طرح ها و بافت های زنانه مانند یک پیراهن بافتنی زیگزاگی به اندام خود حجم ببخشید. 

شما می توانید برای افزایش حجم اندام خود از پیراهن هایی با جزییات اضافی مثل آستین پف کرده، کمر چین دار و پلیسه دار، لباس های چندلایه و پیراهن هایی که تصاویر و طرح های بزرگی دارند استفاده کنید. 

اگر اندام ریزی دارید از یک کت آستین دار روی پیراهن خود استفاده نمایید. اگر بازوهای ظریف و لاغر دارید از آستین های سه ربع مثل آستین های پف کرده، استین های کیمونویی یا آستین های فانوسی برای پنهان کردن لاغری خود انتخاب کنید.  

بیشتر بخوانید: اصول و راهنمای انتخاب کت زنانه (خیلی ساده و شیک)

نامناسب

پیراهن هایی که قد بسیاری بلندی داشته باشند، نتیجه معکوس در بلند نشان دادن قد و اندام شما دارد. لذا در انتخاب قد پیراهن دقت کافی داشته باشید.

پیراهن زنانه اسمارا کد Z-K98

خانم های با قد بلند

مناسب

برای خانم هایی که بلند قد و لاغر هستند، انتخاب پیراهنی به شکل خطی A (از بالا به پایین به تدریج گشاد می شود) گزینه مناسب بسیار خوبی است و اندام لاغر آنها را پهن تر و عریض تر نشان می دهد. 

پیراهن زنانه مدل 9724RV

پیراهنی که بر روی انحناها و برجستگی های بدن تاکید بیشتری داشته باشد، توجه را از قد بلند دور می کند و اندام را متناسب تر نشان می دهد. 

پیراهن کمردار تنگ با یقه گلابی شکل و پلیسه های کوتاه در پایین دامن، نمونه خوبی است و شما را خوش اندام و زیبا نشان می دهد. 

به خانم های بلند قدی که انحنای کمر کمتری دارند به اصطلاح بدن استوانه ای شکل دارند، پیشنهاد می شود که پیراهن های راسته و جذب تر انتخاب کنند.

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده پرفروش ترین ها اینجا کلیک کنید

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید