ویژگی های یک کش بدن سازی استاندارد به همراه معرفی محبوب ترین کش های ورزشی

0
2967
کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

کش های بدنسازی، یکی از پرکاربردترین وسایل ورزشی می باشد که داشتن آن برای هر دوستدار ورزشی الزامی به نظر می رسد. کش های بدن سازی استاندارد برای تمرینات مقاومتی به کار می رود.

کش های ورزشی انجام تمرینات را برای شما دشوار تر می کند و باعث تنوع تمرین های انجام شده می شود. استفاده از این کش های بدن سازی سختی حرکات ورزشی را افزایش می دهد که باعث تقویت بیشتر عضلات بدن می گردد.

 کش های ورزشی و بدن سازی تقریبا در همه زمنیه های ورزشی مانند رشته های رزمی، توپی، ژیمناستیک ، دو میدانی، پیلاتس، بدن سازی و … کاربرد دارند.

برای آشنایی با ویژگی های یک کش ورزشی مناسب و انوع آن، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم.

ویژگی های یک کش ورزشی استاندارد:

1- دارای کشش مناسب

کش های ورزشی با توجه به ضخامت شان، دارای خاصیت کشسانی مختلفی هستند. با توجه به میزان مهارت و حرفه ای بودن شخص و ورزش هایی که می خواهید با آن انجام دهید باید یک کش بدنسازی مناسب را خریداری کنید.

در بعضی از مدل ها، هر ضخامت دارای رنگ به خصوص می باشد که شما را در انتخاب  درست تر یک کش بدن سازی راهنمایی می کند.

بیشتر بخوانید: انواع حلقه تناسب اندام + معرفی محبوب ترین مدل ها (در سال 99)

2- متناسب با ورزش هایی که می خواهید انجام دهید

مدل های متنوعی از کش های بدن سازی در بازار موجود می باشد. مدل این کش ها با توجه به تمریناتی که می توان با آن انجام داد، تغییر می کند. برای انتخاب یک کش ورزشی استاندارد، بهتر است ابتدا نوع ورزش هایی که می خواهید با آن انجام دهید را مشخص کنید.

3- دارای طول متناسب

طول یک کش بدن سازی نیز از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب آن است. داشتن یک طول مناسب، شما را در انجام بهتر تمرین های ورزشی تان یاری می کند.

4- جنس بدون حساسیت

با توجه به در تماس بودن کش های ورزشی با پوست بدن، حساسیت زا نبودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدل های مختلف کش های ورزشی و بدنسازی

همان طور که گفتیم مدل های مختلفی از کش های ورزشی در بازار موجود می باشد. با توجه به مدل آن، تمرینات مختلفی را می توان انجام داد. پس بهتر است پیش از خرید کش های بدن سازی، نوع تمرینات خود را مشخص کنید. معروف ترین مدل های کش های ورزشی به صورت زیر می باشد:

1- کش های پیلاتس

این نوع از کش های ورزشی مقاومت کمی دارند و در ابتدا در مراکز فیزیوتراپی ها استفاده می شد. اما به دلیل کاربردی بودن آن ها در انجام تمرینات ورزشی، جای خود را در باشگاه های ورزشی پیدا کرد.

این کش ها طولی بین 1.2 تا 3 متر و ضخامتی در حدود 10 تا 20 سانتی متر دارند. رنگ های مختلفی از این کش ها وجود دارند که هر کدام بیانگر یک ضخامت مشخص (معادل با خاصیت کشسانی متفاوت) است.

محدوده حرکات ورزشی که با کش های پیلاتس می توان انجام داد بسیار متنوع است و می تواند عضلات پیش پا، کشاله ران، شکم، پهلو، بازو، شانه، سینه و … را تحت تاثیر قرار دهند.

این کش ها، دارای قیمت مناسب هستند و در مقایسه با وزنه و دمبل های بدن سازی به تاندون ها صدمه ای نمی زنند. هم چنین به علت سبک بودن، حمل آسان، استفاده راحت بسیار محبوب و کاربردی هستند.

محبوب ترین کش های پیلاتس:

1- کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

کش های مینی لوپ نیشن فیتنس یکی از با کیفیت ترین محصولات برای انجام تمرین های عضلانی و کششی است. این کش بدن سازی در چند رنگ مختلف (زرد، سبز، ابی، قرمز و مشکی) با مقاومت های مختلف طراحی و ساخته شده است.

کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

طول این لوپ معادل 30 سانتی متر می باشد که نسبت به میانگین سایر محصولات بیش تر می باشد. و می تواند کشسانی بیشتر را در تمرینات دورانی، برای شما فراهم می آورد.

کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ
خرید محصول از دیجی کالا

2- کش پیلاتس 2 متری مدل FINAL 2019 ضخامت 5 میلی متر

کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر

این کش بدنسازی 2 متری، با ضخامت 0.5 و عرض 15 سانتی متر، از جنس پلاستیک نرم و با دوام است.

کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر

با کم و زیاد کردن طول این کش، میزان فشار وارد شده تنظیم می شود و جهت انجام ورزشی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به حمل آسان این کش ها، می توان از آن ها در هر مکان و موقعیتی استفاده کرد.

کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر
خرید محصول از دیجی کالا

3- کش ورزشی مدل 1621

کش ورزشی مدل 1621 غیر اصل

این کش بدن سازی به صورت حلقه ای و با طول 30 ، عرض 6 سانتی متر و ضخامت 5 میلی متر می باشد. وزن این کش ورزشی 20 گرم می باشد و در رنگ های متفاوت با قابلیت کشسانی مختلف موجود است.

جنس این کش ورزشی، پلاستیک کشسان می باشد و برای پوست، حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کند. کیفیت مناسب در کنار قیمت مناسب، طرفداران زیادی را از خود راضی نگه داشته است.

کش ورزشی مدل 1621 غیر اصل
خرید محصول از دیجی کالا

4- کش ورزش ایروبیک و بدنسازی لیوآپ مدل 3650

کش ورزشی ایروبیک و بدنسازی لیوآپ مدل 3650

کش دو سر بسته لیوآپ، یک باند الاستیکی است که انجام ورزش های متنوع ورزشی را برای شما فراهم می آورد. این مدل دارای ابعاد50*5 سانتی متری می باشد که نسبت به هم ردیفان خود دارای طول بیش تری است. این کش بدن سازی با وزن میانگین 50 گرم و سه درجه مقاومت سبک ، متوسط و سنگین قابل خرید می باشد.

کش ورزشی ایروبیک و بدنسازی لیوآپ مدل 3650
کش ورزشی ایروبیک و بدنسازی لیوآپ مدل 3650
خرید محصول از دیجی کالا
خرید محصول از دیجی کالا

2- کش های بدنسازی متصل شونده به در

این کش ها بیشتر برای تقویت عضلات ناحیه شانه و بازوها استفاده می شود. کاربرد این کش ها بیشتر در انجام فعالیت های استقامتی می باشد اما علاوه بر آن، برای تمرینات قدرتی نیز می توان بهره برد.

این کش ها در بیین رزمی کاران، کشتی گیران و بوکسورها محبوبیت بالایی دارد. کسانی که در خانه دسترسی به حریف تمرینی ندارند برای بالا بردن قدرت و اسقامت عضلات خود می توانند از این دسته از کش های ورزشی استفاده کنند.

محبوب ترین کش های بدنسازی متصل شونده


1- کش ورزشی چندکاره مدل MNR-3mh

کش ورزشی چند کاره مدل MNR-3mh

کش ورزشی چندکاره مدل MNR-3mh محصول بسیار مقاوم و کاربردی است که کارایی بالایی را در طولانی مدت برای شما فراهم می آورد. دسته های اسفنجی روی کش بدنسازی، باعث می شود از فشار بر روی دستان شما جلوگیری به عمل آید.

کش ورزشی چند کاره مدل MNR-3mh

طول این کش ورزشی در حالت کشسانی 6 متر می باشد که با توجه به نیازتان می توانید از آن استفاده کنید.

اسکوات، زیربغل، جلوباز و … از جمله حرکات ورزشی هستند که می توانید با کمک این کش بدنسازی انجام دهید.

لازم به ذکر است ابعاد این کش ورزشی 25*15*5 سانتی متر و وزن آن حدود 1 کیلوگرم می باشد.

کش ورزشی چند کاره مدل MNR-3mh
خرید محصول از دیجی کالا

2- کش ورزشی تن زیپ مدل  A5

کش ورزشی تن زیب مدل A5

این کش ورزشی دارای ابعاد 175*11*3 سانتی متر و وزن 230 گرم می باشد. قرقره پلاستیکی متصل شده ب کش، بدون آسیب رسانی و صدمه به خود کش بدنسازی، با گیره به پشت در، پنجره و … متصل می شود و امکان انجام تمرین های ورزشی استقامتی و قدرتی را برای شما فراهم می آورد.

این کش ورزشی باعث تقویت:
  • گروه های عضلانی بزرگ در بدن
  • رباط ها و تاندون
  • عضلات ویژه مانند چرخ دنده بازو ( عضلاتی که دستگاه های بدن سازی نمی توانند آن ها را قوی کنند)
  • عملکرد ضد جاذبه عضلات بدن
  • بهبود تعادل پاها، شیوه راه رفتن و جهش پذیری

می باشد. این کش بدن سازی با کیفیت خوب، قیمت منطقی، مناسب برای تمامی اعضی خانواده می باشد.

کش ورزشی تن زیب مدل A5
خرید محصول از دیجی کالا

3- کش های لوله ای دسته دار

کش های ورزشی لوله ای دسته دار به نام کش های سی ایکس نیز شناخته می شوند. این کش های ورزشی وزن بیش تری دارند و معمولا از جنس لاستیک سفت و محکم هستند.

دو دسته در دو طرف آن وجود دارد که از جنس نایلون و پلاستیک هستند و برای نگهداری بهتر کش ورزشی در هنگام تمرین به کار می رود. دامنه تمریناتی که با این دسته از کش های بدنسازی می توان انجام داد بسیار متنوع است.

با کمک کش های لوله ای دسته دار می توان تمرینات پایین تنه و بالاتنه را انجام داد و تاثیرگذاری آن بر روی قفسه سینه، شانه، عضلات سه سر، دو سر بازوها و ران ها را مشاهده کرد.

با کمک این کش های بدن سازی می توانید تمرینات باشگاهی را با همان کیفیت قدرتی در هر مکان و هر زمان انجام داد.

محبوب ترین مدل کش ورزشی لوله ای دسته دار

کش ورزشی لیوآپ مدل LS3201

کش ورزشی لیوآپ مدل LS3201

این کش ورزشی دارای ابعاد 122*12*1 سانتی متر و وزن 136 گرم می باشد. که کاربری هر چه بهتر و آسان تر از آن را فراهم می آورد.

کش ورزشی لیوآپ مدل LS3201

جنس این کش ورزشی از لاتکس و بدون حساسیت و آلرژی می باشد. مقاومت کششی این مدل در سه رنج مختلف 7، 9 و 13.5 کیلوگرم که با رنگ های صورتی، سبز و آبی مشخص می شود وجود دارد.

خرید محصول از دیجی کالا

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید